TIPY A RADY:

Ako zaobchádzať s kreditnou kartou aby sa Vám vyplatila? Čítajte tu.
Na čo si dať pozor pri výbere pôžičky si preštudujte tu.
Aké má pôžička parametre sa dozviete na tejto stránke.
Akým spôsobom je možné žiadať o pôžičku? Čítajte tu.
Na čo je možné pôžičku použiť sa dozviete v tomto článku.

ŽIADAJTE ONLINE

O rýchlu pôžičku online môžete jednoducho a pohodlne žiadať tu.

Ako zaobchádzať s kreditkou

Kreditná karta poskytuje svojmu držiteľovi výhodnú pôžičku. Využiť ju môžete pri pravidelných nákupoch, ale aj pri mimoriadnych udalostiach, ako je porucha automobilu alebo nákup nového spotrebiča.

V prípade použitia kreditnej karty čerpáte peniaze banky, čím Vám u nej vzniká dlh. Do určitého dáta potom musíte tento dlh banke splatiť. Kreditnú kartu si kúpte vtedy, ak potrebujete mať peniaze kedykoľvek k dispozícii, a pritom nemáte dostatočnú finančnú hotovosť na svojom účte. Úspora plynúce z užívania karty by mala byť vyššia ako náklady spojené s jej vlastníctvom. Ako na to?

1. Využívajte bezúročné obdobie

Kreditka prináša rad výhod. Platbou sa Vám vracia časť peňazí späť na účet, zvyčajne až 2% z nákupov uhradených kreditných kartou. Ďalšou nespornou výhodou je to, že za určitých podmienok je možné čerpať úver bezúročne, na rozdiel od obvyklej spotrebiteľské pôžičky. Stačí kreditnú kartu použiť na platenie v obchode. Bezúročné obdobie trvá od 40 do 76 dní. Ak úver splatíte v tomto období, neplatíte žiadny úrok. Pozor si dajte na to, aby ste úver splatili načas, inak Vám banka naúčtuje spätne úrok za dobu, keď ste mali peniaze požičané.

2. Nevyberajte z bankomatu

Kreditnú kartu oceníte najmä pri platbách v obchode. Naproti tomu - výber z bankomatu je nevýhodný, pretože si banka účtuje vysoký poplatok za výber a vybraná hotovosť sa Vám ihneď začína úročiť.

3. Pozor na včasné splatenie

Kreditnú kartu by ste si mali zaobstarať len vtedy, ak máte dostatočný príjem. Úrok môže predstavovať až 20%, preto je dôležité dlh každý mesiac vyrovnať. Len tak sa nedostanete do finančných ťažkostí a dlhov, ktoré budú kvôli vysokým úrokom rýchlo narastať.

4. Využívajte bonusy

S každým použitím kreditnej karty získavate zaujímavé bonusy, ktoré môžete premeniť za zľavu v predajniach, s ktorými majú banky uzavretú partnerskú zmluvu. Získať môžete zľavnený nákup alebo predĺženú záručnú dobu. Zľava sa pohybuje od 5 do 30%.

5. Čítajte dôkladne obchodné podmienky

Skôr, než podpíšete zmluvu o aktiváciu kreditnej karty, čítajte pozorne obchodné podmienky a zistite si detailne úrokovej sadzby.
© 2019 www.Pôžičky-do-24-hodín.eu, Infinea Finance, spol. s.r.o., všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa