TIPY A RADY:

Ako zaobchádzať s kreditnou kartou aby sa Vám vyplatila? Čítajte tu.
Na čo si dať pozor pri výbere pôžičky si preštudujte tu.
Aké má pôžička parametre sa dozviete na tejto stránke.
Akým spôsobom je možné žiadať o pôžičku? Čítajte tu.
Na čo je možné pôžičku použiť sa dozviete v tomto článku.

ŽIADAJTE ONLINE

O rýchlu pôžičku online môžete jednoducho a pohodlne žiadať tu.

Kedy je vhodné vziať si pôžičku

Určite sa nájde mnoho zástancov, ktorí pôžičkou riešia každý finančný nedostatok. Druhý extrém sú skalní odporcovia pôžičiek, ktorí by si pôžičku nezobrali, ani keby peniaze životne potrebovali. Ako to už býva, zlatá stredná cesta je rozumnejším spôsobom ako sa postaviť k finančným problémom. Sú situácie, v ktorých sa môže pôžička do budúcna oplatiť a tiež chvíle, kedy by pôžička narobila len viac škody. Viete ich rozoznať?

Pôžička ako dobrá voľba

Je to v situácii, keď peniaze potrebujete aktuálne a nemáte iné možnosti ako ich zohnať. Lepšia ako pôžička s premrštenými úrokmi môže byť prosba u rodičov alebo známych, ktorí Vám požičajú väčšinou bez úroku. Ak nechcete zneužívať dobrotu príbuzných alebo ste príliš hrdí, je to pochopiteľné a požiadať o pôžičku zostáva ako jediné riešenie.

Ale v akých prípadoch peniaze naozaj potrebujete? Určite tam nepatrí drahá dovolenka alebo nové auto, len aby ste ohúrili susedov či kamarátov. Ak sa Vám ale pokazí auto, ktoré potrebujete k výkonu povolania, je to samozrejme nutné a pôžička je na to vhodná. Ďalšími z nutností sú niektoré spotrebiče do domácnosti alebo nedoplatok za elektrinu či vodu blížiaci sa k dobe splatnosti. Skrátka, ak Vám hrozia sankcie väčšie ako výdavky, ktoré sú spojené s pôžičkou, mali by ste zvoliť menšie zlo.

Kedy nie

Pôžičku si neberte na už spomínané dovolenky či doplnky do domácnosti, bez ktorých sa pohodlne zaobídete. Určite si pôžičku nevybavujte na vyriešenie iných pôžičiek. Mnoho nebankoviek Vám ju kľudne poskytne, ale táto zlá voľba sa Vám vráti ako bumerang. Vtedy skúste radšej konsolidáciu pôžičiek.

Pôžičku treba splatiť

K pôžičke by ste sa mali stavať triezvo a rozmyslieť si dobre, či ju budete schopní splatiť. Teraz možno rezervu nemáte, ale ak si už vezmete pôžičku, mali by ste si postupne vytvoriť dostatočné zabezpečenie, aby ste mali na splátky aj v prípade, že stratíte prácu alebo sa dostanete neplánovane na dlhodobejšiu PN. Je lepšie sa každý mesiac trochu uskromniť a z platu si odložiť časť na horšie časy.
© 2019 www.Pôžičky-do-24-hodín.eu, Infinea Finance, spol. s.r.o., všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa