TIPY A RADY:

Ako zaobchádzať s kreditnou kartou aby sa Vám vyplatila? Čítajte tu.
Na čo si dať pozor pri výbere pôžičky si preštudujte tu.
Aké má pôžička parametre sa dozviete na tejto stránke.
Akým spôsobom je možné žiadať o pôžičku? Čítajte tu.
Na čo je možné pôžičku použiť sa dozviete v tomto článku.

ŽIADAJTE ONLINE

O rýchlu pôžičku online môžete jednoducho a pohodlne žiadať tu.

Kreditná karta versus mikropôžička

Pojem kreditná karta je určite známy všetkých, ale nie každý naozaj vie ako funguje a v čom sú jej výhody. Ak nevychádzate z peniazmi na konci mesiaca a čakať na ďalšiu výplatu si nemôžete dovoliť, začínate uvažovať o pôžičke. Pre malé požičané sumy a rýchlu dostupnosť sú obľúbené dva typy požičiavania, m ikropôžička a kreditná karta. Ak ste nováčik v tejto situácii a neviete, čo zvoliť, prečítajte si nasledujúce porovnanie.

Kreditná karta

Túto kartu získate najčastejšie v banke, i keď aj niektoré iné úverové spoločnosti môžu ponúkať kreditky. Ide o druh platobnej karty s povoleným prečerpaním do určitého limitu. Kreditkou môžete platiť v obchode alebo aj vyberať z bankomatu, výbery sa však väčšinou neoplatia, nakoľko sú úročené ihneď. Netýka sa ich totiž tzv. bezúročné obdobie, interval najčastejšie medzi 40 – 55 dňami. V tej dobe sa Vám požičaná suma neúročí a pokiaľ ju splatíte do tejto doby splatnosti, tak zaplatíte len to, čo ste prečerpali. A práve to je veľká výhoda kreditnej karty oproti mikropôžičkám.

Mikropôžička či fínska pôžička?

Jedná sa o to isté, sú to veľmi rýchle pôžičky s horným limitom zväčša do 350, niekedy 500 eur. Rýchlosťou myslíme, že peniaze budete mať na účte napríklad do pol hodiny od schválenia. A sám schvaľovací proces bude tiež veľmi krátky, dá sa vybaviť online či cez SMS. To je jeden z dôvodov obľúbenosti práve tohto typu pôžičky. Doba splatnosti sa pohybuje okolo jedného mesiaca, preto si treba zvážiť, či zostane z ďalšej výplaty aj na zaplatenie mikropôžičky. Úročenie mikropôžičiek je totiž nemalé, môže byť aj okolo 20 % a iné poplatky môžu tiež pridať podstatne na finálnej sume.

Ktorá je teda lepšia?

Záleží na tom, čo potrebujete aktuálne a či sa Vám nedostatok peňazí opakuje často. Mikropôžička je rýchle riešenie a jednorázovo je s ňou menej vybavovania. Je rýchlo na účte a nemusíte nikam chodiť. Kreditku si musíte vybaviť v banke, či inej spoločnosti, a tiež si na ňu chvíľu počkáte. Ale z dlhodobého hľadiska sa vďaka bezúročnému obdobiu oplatí viac, hlavne ak si chcete požičiavať každý mesiac.
© 2020 www.Pôžičky-do-24-hodín.eu, Infinea Finance, spol. s.r.o., všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa