TIPY A RADY:

Ako zaobchádzať s kreditnou kartou aby sa Vám vyplatila? Čítajte tu.
Na čo si dať pozor pri výbere pôžičky si preštudujte tu.
Aké má pôžička parametre sa dozviete na tejto stránke.
Akým spôsobom je možné žiadať o pôžičku? Čítajte tu.
Na čo je možné pôžičku použiť sa dozviete v tomto článku.

ŽIADAJTE ONLINE

O rýchlu pôžičku online môžete jednoducho a pohodlne žiadať tu.

Hypotéčne úvery

Kúpa nehnuteľnosti - bytu alebo rodinného domu - je nákladná záležitosť a výberom správnej hypotéky môžete ušetriť značnú sumu peňazí. Podľa akých kritérií si vybrať ten správny hypotekárny úver?

Hypotéka je úver zabezpečený nehnuteľnosťou, ktorá tu slúži ako zástava. Väčšinou je hypotékou financovaná priamo založená nehnuteľnosť, ale existujú aj tzv Americké hypotéky, kedy je možné peniaze použiť na čokoľvek.

Bankové i nebankové hypotéky

Je celkom bežnou predstavou, že hypotéka rovná sa úver v banke. Aj keď na trhu s hypotekárnymi úvermi dominujú bankové hypotéky, existuje aj celá rada nebankových spoločností, ktoré tiež poskytujú hypotéky, a to často za podmienok porovnateľných s bankami.

Úroková sadzba

Základným parametrom hypotéky je úrok čiže úroková sadzba. Rozdiel medzi úrokovými sadzbami jendotlivých hypoték sa môže značne líšiť. Je teda samozrejme múdre snažiť sa nájsť hypotéku s čo ​​najnižším úrokom. Ale nízky úrok nie je všetko.

Fixačné obdobie

Vedľa úrokovej sadzby by sme sa mali zaujímať aj o dĺžku tzv fixačného obdobia čiže fixácie. Čo je to fixácia? Hypotéka je úver na 10, 15, niekedy aj na 20 rokov. Pretože nikto nevie, aká bude ekonomická situácia za 5 alebo 10 rokov, je úroková sadzba, za ktorú je hypotéka ponúkaná, garantovaná iba po dobu fixácie. Fixáciu si spravidla môžeme zvoliť v rozmedzí 1-5 rokov.

Predčasné splatenie

Pri výbere hypotéky sa zaujímajte aj o možnosť predčasného splatenia. Hypotéku môžete predčasne bez sankcií splatiť na konci každého fixačného obdobia. Avšak - ak z akýchkoľvek dôvodov budete chcieť splatiť hypotéku v priebehu fixačného obdobia, môže si banka alebo nebanková spoločnosť za predčasné splatenie stanoviť rôzne veľké sankcie.
© 2019 www.Pôžičky-do-24-hodín.eu, Infinea Finance, spol. s.r.o., všetky práva vyhradené.

Kontakt na prevádzkovateľa